Fyzioterapie a medicínské wellness

Pro neomezený a bezbolestný pohyb

Našim klientům pomáháme s řešením zdravotních komplikací spojených s pohybovým aparátem, s úlevou od bolesti a s cestou k neomezenému pohybu.

Naši specialisté z oblasti rehabilitace a fyzioterapie se zabývají prevencí a léčbou poruch pohybového aparátu, které jsou významnou součástí péče o zdraví dětí, dospělých i seniorů. Služeb fyzioterapeutů můžete využít i jako formu medicínského wellness, relaxace a zklidnění. 

Na našem pracovišti zažijete unikátní propojení medicínského wellness s aromaterapií, která podporuje celkovou rovnováhu a léčebné výsledky klasických procedur.

DSC05578.jpg

Naše služby

 • Individuální fyzioterapie

DNS, Vojtova metoda, SM systém, Bobath koncept, metoda Mojžíšové atd.

Individuální fyzioterapie je efektivním řešením bolestivých stavů, součástí pooperační či poúrazové péče, stejně tak jako prevencí bolestí, vadného držení těla a úrazů. Cvičení pod vedením fyzioterapeuta je cestou k úpravě svalových dysbalancí a následného přetěžování kloubů a hybného systému. Součástí práce fyzioterapeuta je i péče o jizvu, která může být opomíjenou příčinou mnoha potíží. Naši fyzioterapeuté pečují o děti i dospělé. Jako vždy, i zde je pro nás důležitý celostní přístup k našim klientům, protože v problematice hybného systému má psychická složka mimořádný vliv na jejich vznik i léčbu. Právě proto využíváme i znalosti z psychosomatické medicíny, akupunktury, čínské medicíny i homeopatie. Jako doplněk vaší a fyzioterapeutovy práce využíváme fyzikální metody ke zlepšení a zrychlení řešení vašich potíží (TR-therapy, ultrazvuk, elektroléčba, laser, EMSCULPT, EMSELLA).

 • Přístrojová léčba 

EMSELLA

EMSELLA je novinkou v léčbě inkontinence a sexuálního zdraví a skvělou metodou při posilování středu těla. EMSELLA je unikátní přístroj generující intenzivní elektromagnetické pole. Silný elektromagnetický stimul dráždí nervosvalové ploténky vůlí ovladatelných svalů pánevního dna, a tím vyvolává jejich svalové kontrakce. Následně po sérii ošetření dochází k jejich posílení a normalizaci funkce.

Správná funkce svalů pánevního dna je zásadní pro podporu pánevních orgánů, udržení moči a sexuálního zdraví. Svaly pánevního dna jsou často ochablé a špatně funkční zejména v důsledků porodů, hormonálních změn v menopauze, po operačních výkonech či při celkové rekondici.

S čím EMSELLA pomůže:

  • Stresová i urgentní inkontinence u žen
  • Inkontinence u mužů po problémech v oblasti prostaty
  • Zlepšení intimního zdraví žen i mužů.
  • ...a další.

V kombinaci s přístrojem EMSCULPT je skvělou metodou ke zlepšení držení a síly středu těla bez tradičního posilování. Je výborným doplňkem ke klasickým rehabilitačním postupům posilování pánevního dna, které vás naučí a kterému vás vedou naši zkušení fyzioterapeuté.

Ošetření na přístroji EMSELLA předchází vyšetření lékařem a vlastní léčbu vedou zkušení fyzioterapeuté, kteří nejenže zajistí hladký a optimální průběh procedury, ale také vám před ošetřením upraví svalové dysbalance či kloubní blokády.

Ošetření je zcela komfortní. Pro maximální výsledky je vhodné jej opakovat 5–10x v pravidelných intervalech 2x týdně. Úspěch léčby pravidelně hodnotí náš zkušený zdravotnický tým.

TR THERAPY

Tato léčebná metoda je založená na ovlivnění tkání radiofrekvenčním proudem. V kombinaci s profesionální manuální prací fyzioterapeuta vede k okamžité a dlouhodobé léčbě bolesti, snížení otoků, uvolnění hypertonických svalů, zlepšuje regeneraci a hojení tkání.

EMSCULPT

EMSCULPT je unikátní přístroj generující intenzivní elektromagnetické pole. Silný elektromagnetický stimul dráždí nervosvalové ploténky vůlí ovladatelných svalů, a tím vyvolává svalové kontrakce v ošetřované svalové skupině. 

Na našem pracovišti rádi používáme EMSCULPT i v rámci fyzioterapie a péče o sportovce, kteří jej často vyhledávají jako podporu svého silového tréninku. Ošetření je bezbolestné, nevyžaduje žádnou rekonvalescenci, pár dní po ošetření můžete cítit mírnou svalovou únavu, která je ale běžná i při aktivním cvičení. 

Přístrojem EMSCULPT je možné podpořit svalstvo břicha, zad, hýždí, stehen, lýtek či paží. K posílení středu těla kombinujeme EMSCULPT s přístrojem EMSELLA.

ELEKTROLÉČBA

Elektroléčba je další z metod fyzikální terapie, při které se jako podnět uplatňují elektrické proudy. Elektroléčba je vhodná mimo jiné k tlumení bolesti, proti otokům, k uvolnění svalů, či jejich stimulaci, podporuje hojení tkání.

ULTRAZVUK

Ultrazvuk je mechanické vlnění, který svým průchodem tkáněmi rozkmitává buňky. Působí tím jakousi mikromasáž a prohřívání i hluboko uložených tkání. Je vhodný zejména ke zlepšní lokální cirkulace, hojení a regeneraci.

LASER

Díky fotomechanickému efektu laseru dochází v ošetřované tkáni ke stimulaci mikrocirkulace a lymfatického systému, které podporují obnovu a růst tkání. Laser je účinnou metodou v řešení bolestivých stavů či urychlení regenerace u poúrazových či pooperačních stavů.

 • Manuální lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika napomáhající toku lymfy k uzlinám, kde je následně očištěna a směrována zpět do žilního systému. Tato metoda zvyšuje funkci obranného systému, pomáhá proti otokům, chronické únavě a podporuje regeneraci tkání. Je vhodná zejména pro léčbu žilních a lymfatických otoků, pooperačních a poúrazových stavech, v prevenci i léčbě bércových vředů a křečových žil, detoxikaci.

 • Masáže

Masáž je manuální technika prováděná zkušeným terapeutem. Masáž je výborný způsob jak komplexně zrelaxovat tělo i duši. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení a okysličení tkání, celkovému uvolnění a zrychlení regenerace. Masáže jsou nedílnou součástí péče o sportovce a velmi žádanou procedurou zdravotnického wellness.

 • Péče o nohy a individuální vložky do bot

Řeč celého těla je vodítkem k objasnění příčin našich tělesných obtíží. Logickou součástí tohoto holistického přístupu jsou i znalosti důležitosti optimální funkce našich nohou pro správné fungování celého pohybového aparátu. Stejně jako se problémy s kyčlí zobrazí na ploskách, i poruchy funkce nohou se zobrazí v páteři, pánvi nebo ramenou. 

K podrobnému vyšetření nohou patří také zhodnocení  otisku plosek na podoskopu a vyšetření chůze na plošině s tensometrickými body – podobarografu. Na diagnostiku navazuje doporučení vhodné terapie – úleva od bolesti fyzikální terapií, aplikací kolagenu, instruktáž cvičení nebo výběr vhodné obuvi a optimálních ortopedických vložek do obuvi.

 • Posilovna pod vedením fyzioterapeuta 

Rádi vám pomůžeme v začátcích cvičení a naučíme vás správnému cvičení v posilovně pod vedením našich zkušených fyzioterapeutů. Typ činnosti volíme podle vašich zálib a možností, nejčastěji kombinace těchto základních druhů aktivit:

Silové cvičení

Správně zvolený typ posilování je vhodný nejen pro sportovce ale i v rámci rehabilitace pro všechny věkové a zdatnostní kategorie. Své místo má v prevenci a léčbě řady nemocí (osteoporóza, bolesti pohybového aparátu, obezita, kardiovaskulární nemoci, deprese, prevence pádů u seniorů…) a úrazů. Posilování probíhá individuálně pod vedením fyzioterapeuta s důrazem na nácvik správných technik cvičení. Fyzioterapeut během cvičení kontroluje, jestli jsou Vaše klouby v optimálním postavení, sleduje timing a koordinaci jednotlivých svalů i svalových skupin a také aktivitu hlubokého stabilizačního systému spolu se správným dechovým stereotypem. Tím se cvičení stává velmi šetrným k pohybovému aparátu. Intenzitu a typ tréninku sestavíme na podkladě Vašeho cíle a tělesných možností. Používáme různé pomůcky, včetně multifunkční posilovací věže. Odborně vedené silové cvičení je vhodné a bezpečné i pro děti a seniory.

Koordinace a flexibilita

Koordinace a flexibilita jsou nezbytné pro správné vedení pohybů. Na flexibilitě a koordinaci se podílí i silové schopnosti svalů a regulace nervovým systémem. Flexibilita a koordinace společně s dostačující sílou snižují nebezpečí úrazů, zabraňují svalovým dysbalancím, vadnému držení těla a nevhodnému stereotypu dýchání. Prvky flexibility a koordinace jsou důležitou součástí každého cvičebního celku.

Vytrvalostní cvičení

Vytrvalostními činnostmi, tedy dynamickými aktivitami v délce minimálně 20 minut, jsou zlepšovány zejména funkce transportního systému (dýchacího a oběhového systému), metabolismu a svalů.

Tento způsob činnosti je tradičně nejdoporučovanějším typem fyzické aktivity v prevenci kardiovaskulárních nemocí. Často však naráží na řadu překážek a jeho obecné doporučení tak snadno prohloubí nechuť k pohybu. V těchto případech volíme jiné formy cvičení se stejnými příznivými důsledky pro organismus, zejména odporové cvičení.

 • Škola zad

Cílem programu Škola zad je minimalizovat riziko přetížení páteře a pohybového aparátu při různých činnostech. Škola zad je vhodná pro klienty s chronickými bolestmi zad a pro osoby se zvýšeným rizikem jejich rozvoje (kancelářské či sedavé profese, manuálně pracující, ženy po porodu, sportovci apod. ). Lekce jsou převážně praktické a pro lepší si osvojení nových poznatků pro vás máme připravené i podrobné informační materiály.  

Pečujeme o vás ve spolupráci lékař- fyzioterapeut a ergoterapeut, který vám navrhne úpravy pracovního prostředí tak, aby se vám pracovalo co nejpohodlněji, bez bolesti a přetěžování hybného systému.

 • Neurovývojová stimulace

Neurovývojová stimulace je jednou z metod, která potlačuje primitivní reflexy z útlého dětství. V případě, že z různých důvodů tyto reflexy přetrvávají i v období pozdějším, kdy už nemají žádnou vývojovou funkci, mohou působit řadu obtíží. Mohou se podílet například na tzv. specifických poruchách učení a chování, psychomotorickém neklidu, vadném držení těla, špatném zvládání stresových situací. Metoda je vhodná pro děti i dospělé.

Ceník

Individuální fyzioterapie od 650 Kč
Manuální lymfodrenáž od 950 Kč
Masáže od 1 000 Kč
Manuální lifting obličeje od 1 900 Kč
TR-terapie od 800 Kč
Ultrazvuk od 750 Kč
Elektroléčba od 750 Kč
Tejpování od 400 Kč
Vyšetření nohy a zhotovení stélky do bot od 450 Kč

KOMPLETNÍ CENÍK

Kontaktujte nás!

Zdroj dynamické sekce: Kontaktní formulář (Formulář)