Anti-aging medicína

Stárnutí ve zdraví, bez obav a s půvabem

Stárnutí a stáří může některým lidem připadat jako strašák. Z naší zkušenosti a odborných publikací však víme, že mnoho nechtěných změn spojených se stárnutím lze zpomalit a oddálit. Klíčem k dlouhému a kvalitnímu životu je pravidelný pohyb, kvalitní výživa a spokojenost. 

Rozvíjení vytrvalosti, síly, flexibility či koordinace a stability snižuje rizika srdečně cévních nemocí, cukrovky, osteoporozy či nádorů. Aktivní senioři mají prokazatelně lepší mentální funkce a psychický stav, mají menší problémy s nespavostí a významně menší riziko propuknutí Alzheimerovy demence. Ve srovnání se svými sedavými vrstevníky mnohem vzácněji trpí úrazy.

Začít se hýbat má smysl v každém věku a i pro naprostou většinu seniorů je možné najít bezpečný a zábavný způsob cvičení. Přínosy z pohybu významně převyšují rizika spojená se cvičením (úrazy, náhlé příhody apod.). 

Výživa v pokročilém věku je založena na stejných principech jako výživa v jiných fázích života. Má však svá specifika, která by se neměla opomíjet. 

anti_aging.png

V medicíně proti stárnutí používáme moderní formy diagnostiky, prevence a léčby potíží spojených s vyšším věkem. Doporučení seniorům jsou vždy individuální a vycházejí z pohovoru a důkladného vyšetření klienta. 

Medicína proti stárnutí je důležitá pro všechny věkové kategorie, protože je postavena na péči o své zdraví od útlého věku. Klid a zdravé prostředí Lužických hor, profesionální tým JM Clinic poskytuje jedinečnou možnost k optimalizaci tělesného a duševního zdraví i zlepšení vzhledu. Využít můžete jednotlivých konzultací či pobytových programů. 

Kontaktujte nás!

Zdroj dynamické sekce: Kontaktní formulář (Formulář)